top of page

5 důvodů, proč se učit španělsky

1) ŠPANĚLŠTINA JE GLOBÁLNÍM JAZYKEM - dnes španělštinou hovoří přes 400 milionů lidí a tohle číslo bude v následujících letech narůstat. Španělština je také oficiálním jazykem ve 20 zemích - Argentina, Bolívie, Chile, Kolumbie, Kostarika, Kuba, Dominikánská republika, Ekvádor, Salvador, Guatemala, Honduras, Mexiko, Nikaragua, Panama, Paraguay, Peru, Portoriko, Uruguay, Venezuela a Španělsko. Zároveň se očekává velký nárůst španělštiny v USA, kde již dnes mluví španělsky 41 milionů obyvatel.
2) LEPŠÍ CESTOVATELSKÉ ZÁŽITKY - možná si říkáte, proč se učit španělsky, když umím obstojně anglicky. Pravdou je, že angličtinou se domluvíte dnes již téměř kdekoliv. Ale! Ne všichni ovládají angličtinu na tak dobré úrovni, abyste mohli překlenout tzv. small talk, neboli povrchní rozhovory. Myslím, že každý zapálený cestovatel vám poví, že při komunikaci v jazyce místních se vám otevřou úplně nové obzory poznání dané kultury.


Popovídat si s místní babičkou u stánku, zeptat se řidiče na cestu nebo si adoptovat zcela novou skupinku místních kamarádů, to všechno rozhodně patří k cestovatelským zážitkům. Navíc, když mluvíte místním jazykem, tak si na Vás jen tak lehce někdo nepřijde.

3) ŠPANĚLŠTINA SNADNO A RYCHLE - I když i španělština má své jazykové vrtochy a komplikace, základy tohoto jazyka se naučíte poměrně snadno. Možnost komunikovat v daném jazyce již při osvojení úplných základů motivuje studenty po celém světě pustit se právě do španělštiny.4) ZVÝŠENÍ ŠANCÍ NA PRACOVNÍM TRHU - Latinská Amerika je otevírajícím se trhem i pro Českou republiku. Dorozumět se tímto světovým jazykem bude vždy plus. Navíc, pokud se Vám práce v Česku omrzí, nabízí se hned dalších 20 zemí, kde můžete rozjet svou kariéru. Více o obchodních vztazích mezi ČR a Latinskou Amerikou najdete například na stránkách MPO.5) LATINSKOAMERICKÁ KULTURA JE TRENDY

Ten pocit, když víte, o čem zpívá Camila Cabello, Daddy Yankee nebo Shakira. Latinská kultura prožívá extrémní explozi. Už mě nepřekvapí, když se procházím po pláži v Albánii či Maroku a ze všech kaváren a barů zní bachata či reggaeton. Latinsko-americkou kulturu všichni zbožňují - mexická kuchyně, portorické písně, kubánské drinky, latinskoamerické tančírny v každém městě, nelze ze se tomu vyhnout. Dostává se do obecného povědomí pro svoji barevnost, bezstarostnost, vášeň a lásku k životu. Tak proč nebýt o krok napřed a rozumět tomuto fenoménu ještě blíže prostřednictvím jazyka.
Pokud se chcete pustit do studia španělštiny, neváhejte shlédnout naši nabídku výuky.

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page